Baskı Hizmetleri

 

Gazete okurken, dergi karıştırırken, otobüslerin üzerindeki resimli ve yazılı reklam panolarına bakarken, bu çalışmaların nasıl gerçekleştirildiği, hangi aşamalardan geçerek gözlerimizin önüne geldiğini düşünmüşsünüzdür. Dilerseniz bu çalışmaların bizi ilgilendiren matbaa bölümü hakkında kısaca bilgi verelim.

Baskılı tanıtım ve reklam çalışmaları, matbaa tarafında incelenir. Matbaadaki iş akışı ise; Baskı öncesi, Baskı, Baskı Sonrası safhalarından oluşur.

Baskı Öncesi ;
Hazırlık safhası, Film Çıkış/Kalıp Çıkış, Montaj safhası, Kalıp safhası

Baskı
Baskı öncesi işlemlerinin sonunda elde edilen kalıp baskı makinesine bağlanarak baskı safhasına geçilir. Baskı kalıpları makineye takılır, mürekkep ayarları yapılır ve baskıya geçilir.

Baskı sonrası
Baskısı biten işin baskı sonrası işlemleri başlar. Ürünün nihai kullanıcıya ulaşacağı şekle getirilmesi bu safhada gerçekleşir. Bu safhadaki işlemler ciltleme, forma kırma, harman, kapak takma, tel dikiş v.b'dir.

Huem Kurulduğu ilk günden itibaren  matbaa dünyasındaki teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek, müşterilerine kaliteli ve zamanında hizmet sunmanın avantajını sağladı. Uluslararası hizmet standartlarından ödün vermeyen iş anlayışıyla alanın öncü kuruluşlarından biri oldu. Hizmete başladığı ilk günden bu yana tabaka ofset, web ofset ve dijital baskı alanlarını ileri teknolojilerle donatıp hayal gücünüze sunan Huem, teknolojiyi dünya ile eş zamanlı kullanarak özgün uygulamalara özgür bir zemin oluşturmanın haklı gururunu yaşıyor.